Włącz się! Dla Dobrej Żywności i Dobrego Rolnictwa!

Opublikowane przez Agnieszka Makowska w dniu

Dołącz do tysięcy innych osób w całej Europie podczas miesiąca Dni Akcji! Zorganizuj demonstrację, piknik protestacyjny, flash mob, akcję „Zupa Disco” lub inne wydarzenia, które zwrócą uwagę na kryzys żywnościowy i rolniczy oraz konieczność reformy systemu żywnościowego i rolnictwa na poziomie lokalnym i europejskim.

Październik to miesiąc ogólnoeuropejskich Dni Akcji i powszechnego poruszenia dla Dobrej Żywności i Dobrego Rolnictwa.

Zmieniający się klimat i ekologiczne katastrofy, utrata wiejskich społeczności i walka o suwerenność żywnościową wymaga natychmiastowej zmiany sposobu traktowania naszej ziemi, naszych nasion, wytwórców naszego pożywienia, naszych zwierząt i żywności.
Po majowych wyborach Unia Europejska określi swoją nową politykę rolną, decydując o tym, jak dotować i regulować sektor rolnictwa na następną dekadę. Nie możemy pozwolić sobie na marnowanie tych dziesięciu lat! Musimy sprawić, aby coroczne wydatkowane około 60 miliardów euro z naszych podatków na finansowanie rolnictwa przemysłowego, było przeznaczone na inwestowanie w rozwój i transformację praktyk rolniczych, sprawiedliwych dla ludzi, zwierząt, przyrody i klimatu.

Zapraszamy organizacje, inicjatywy, ruchy, kooperatywy spożywcze, gospodarstwa rolne, pojedyncze osoby i wszystkich, którym leży na sercu przyszłość naszego rolnictwa do włączenia się do wspólnej akcji.

Zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem kontakt@koalicjazywaziemia.pl, by zgłosić chęć organizacji wydarzenia, odpowiemy na wszelkie pytania, jeśli będzie taka potrzeba wyślemy kartki pocztowe do zapełniania, które potem zawieziemy do Strasburga, by 22 października wręczyć je członkom Parlamentu Europejskiego.

Publikujemy pomocnicze materiały, które można wykorzystać planując swoją akcję:
Wezwanie do akcji
✓ Poradnik w języku angielskim i jego polskie tłumaczenie
Materiały graficzne do wykorzystania przy promocji, na stronie www i FB
Film promujący Dni Akcji Dobra Żywność, Dobre Rolnictwo – Good Food Good Farming

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *