Protest pod Parlamentem Europejskim dla bardziej zrównoważonego rolnictwa

Opublikowane przez Agnieszka Makowska w dniu

Około 2 tysiące osób, w tym kilkaset rolników z różnych krajów Unii Europejskiej zebrało się w Strasburgu pod parlamentem, by wspólnie domagać się zmian w rolnictwie.Francuscy i niemieccy rolnicy dotarli do Strasburga na swoich traktorach. Inni dołączyli do nich niosąc w rękach garnki i patelnie, które stały się symbolem ogólnoeuropejskich Dni Akcji Dobra Żywność, Dobre Rolnictwo (Good Food Good Farming).

Demonstracja w Strasburgu była zwieńczeniem wydarzeń i protestów organizowanych w ramach Dni Akcji przez obywateli w wielu krajach Unii Europejskiej.

Koalicja Żywa Ziemia wzięła udział w demonstracji. Do Strasburga przywieźliśmy setki kartek pocztowych, na których uczestnicy różnych naszych wydarzeń pisali jakiego rolnictwa domagają się w najbliższej przyszłości.

A chcemy zmian we Wspólnej Polityce Rolnej w kierunku bardziej sprawiedliwego systemu, w kierunku wsparcia rolnictwa rodzinnego, dobrego dla człowieka, zwierząt, klimatu i środowiska naturalnego.

Nasza Koalicja przyłączyła się także do wsparcia listu wystosowanego do europarlamentarzystów, w którym przekazujemy żądania zmian.

Polską wersję listu można przeczytać tutaj.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *