Europejskie Dni Akcji. Pokaż się!

Opublikowane przez Agnieszka Makowska w dniu

W dniach 19-22 października Parlament Europejski głosuje nad przyszłością Wspólnej Polityki Rolnej. Pokażmy Parlamentarzystom, że żądamy radykalnej zmiany polityki!

Zachęcamy rolników, konsumentów, aktywistów i wszystkich zainteresowanych do pokazania, że status quo europejskiej Wspólnej Polityki Rolnej nie jest rozwiązaniem dla zrównoważonej i sprawiedliwej przyszłości żywności i rolnictwa. Namów członków twojej organizacji, partnerów, i wszystkich, którzy obserwują Cię na Facebooku, Twitterze i Instagramie, aby włączyli się w foto akcję – niech opublikują w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z hashtagiem #GoodFoodGoodFarming.

Jak się włączyć?

Skrzyżuj łyżkę do zupy i widelec albo łopatę i widły, i zrób zdjęcie, żeby pokazać, że masz dość obecnej Wspólnej Polityki Rolnej! Zbierzmy tak wiele zdjęć, jak to tylko możliwe, aby pokazać naszym rządom i europejskim decydentom, że jest nas wiele i wielu. Pokażmy, że żądamy polityk, które wesprą rolników w transformacji w kierunku praktyk odpowiadających na wyzwania przyszłości, chroniących różnorodność biologiczną i klimat, promujących dobrostan zwierząt oraz zapewniających wysokiej jakości żywność dla wszystkich. Teraz możesz stać się częścią ruchu!

Potrzebujesz

  • dużej łyżki i widelca (np. sztućce do sałaty, łyżki do zupy, lub w większej wersji, na przykład grabie albo łopata)
  • telefonu
  • przyjaciół, rodziny, by zrobić zdjęcie, oczywiście można spróbować samemu

 

 

Zabierz głos i udostępnij swoje zdjęcie
  1. Wrzuć swoje zdjęcie na Twittera, Instagram czy Facebooka z hashtagiem #GoodFoodGoodFarming.
  2. Dodaj żądanie innej polityki rolnej w swoim poście. Możesz użyć przykładowych tweetów, które znajdziesz poniżej.
  3. Otaguj członków Parlamentu Europejskiego. Listę członków Parlamentu Europejskiego możesz znaleźć tutaj.
  4. Wyślij swoje zdjęcie na adres: info@goodfoodgoodfarming.eu i kontakt@koalicjazywaziemia.pl
Kilka przykładowych Tweetów, które możesz wykorzystać

Przykład Tweeta nr 1: @[dodaj członków PE] ?? Parlamencie, zmień #futureofCAP  #przyszłośćWPR: Wszyscy rolnicy potrzebują 10% #Space4Nature #PrzestrzeńDlaNatury dla ptaków, owadów i innych zwierząt. Żądamy #GoodFoodGoodFarming!

Przykład Tweeta nr 2: @[dodaj członków PE] ?? Parlamencie, zmień #futureofCAP: Wesprzyj #agroecology i #organicfarming! Żądamy #GoodFoodGoodFarming!

Przykład Tweeta nr 3: @[dodaj członków PE] ?? Parlamencie, zmień #futureofCAP: Przynajmniej 50% dopłat powinno być przyznawane rolnikom, którzy chronią #climate #climate & #environment. Żądamy #GoodFoodGoodFarming!

Tweet nr 4: @[dodaj członków PE] ?? Parlamencie, zmień #futureofCAP: Pieniądze z WPR muszą wesprzeć rolników w mierzeniu się z #climatecrisis! Żądamy #GoodFoodGoodFarming!

Tweet nr 5: @[dodaj członków PE] ?? Parlamencie, zmień #futureofCAP: Powstrzymajmy dopłaty do intensywnej produkcji zwierzęcej i wesprzyjmy przejście na diety bardziej oparte o produkty roślinne. Żądamy #GoodFoodGoodFarming!

Zgoda na wykorzystanie zdjęcia

Wszystkie udostępnione i przesłane zdjęcia będą publikowane na Twitterze, Facebooku i Instagramie Good Food Good Farming, organizacji wspierających – w Polsce na stronach Koalicji Żywa Ziemia oraz na stronach i w materiałach promujących kampanię.

Jeśli zdjęcia są robione podczas wydarzeń, ludzie powinni podpisać zgodę na wykorzystanie wizerunku. Możesz ściągnąć wzór zgody tutaj. Upewnij się, że ludzie wyrazili zgodę na użycie zdjęć i wyślij potem listę na adres info@goodfoodgoodfarming.eu i kontakt@koalicjazywaziemia.pl.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *