Solidarni z rolnikami w Ukrainie

Opublikowane przez Koalicja Żywa Ziemia w dniu

Rolnicy z Cooperative Academy przed wojną dbali o rozwój spółdzielczości w Ukrainie. Teraz zostali na swoich gospodarstwach, by zapewnić żywność swoim sąsiadom. Na zbiórce w serwisie Pomagam.pl zbierają na wyposażenie, by móc przetrwać.

Wiosna to intensywny czas w gospodarstwie. Ruszają prace polowe oraz sadzenie roślin. Ukraińscy rolnicy jednak muszą na pierwszym miejscu bronić swoich rodzin i społeczności przed rosyjskim okupantem. Wielu z nich zdecydowało się zostać, by nieść pomoc na miejscu – przede wszystkim zapewnić dostęp do żywności swoim sąsiadom.

Gdy jesteś rolnikiem/rolniczką i utrzymujesz się z produkcji żywności na swoim kawałku ziemi, najlepszą rzeczą jaką możesz robić dla swojej społeczności, jest próba kontynuacji pracy na roli. Wartości spółdzielcze i solidarność nigdy nie zginą. Bądźcie z nami, wspierajcie nas, pomóżcie nam. Nie zostawiajcie nas samych – opowiadają Iryna Volovyk i Sofia Burtak z Cooperative Academy.

Rolnikom z Ukrainy na portalu Pomaga.pl udało się zebrać już ponad 15 tysięcy złotych, jednak potrzeby są o wiele większe. Wsparcie Cooperative Academy znalazła również wśród innych tego typu organizacji. Zakupem potrzebnych rzeczy w Polsce oraz przesłaniem ich do Ukrainy zajmą się Katarzyna Kalinowska z warszawskiej Kooperatywy Spożywczej “Dobrze” i Sara Vicari z arountheworld.coop.

Zbiórkę można wesprzeć, klikając w link: https://pomagam.pl/coopsukraine. Wszelkie koszty pokrywa portal Pomagam.pl, a 100% wpłaconej kwoty trafia na pomoc humanitarną.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *