Zrównoważone rolnictwo dla zrównoważonego morza – przyszłość rolnictwa w Polsce i Europie. „GRASS 2022”

Opublikowane przez Marcin Wrzos w dniu

Wraz z Polskim Klubem Ekologicznym i Coalition Clean Baltic serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję „Zrównoważone rolnictwo dla zrównoważonego morza – przyszłość rolnictwa w Polsce i Europie” GRASS 2022, która odbędzie się w dniach 11 i 12 maja 2022 r. w Warszawie w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ul. Rektorskiej 4. Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie i online). Przedmiotem dwudniowej konferencji będzie prezentacja i wymiana wiedzy (debaty, wykłady) na temat rozwiązań dotyczących przyszłości rolnictwa w Polsce i w Europie.

Polskie i europejskie rolnictwo stoi przed wieloma trudnymi wyzwaniami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi, których rozwiązanie ma decydujące znaczenie dla przyszłości bezpieczeństwa żywnościowego. Najpoważniejszym z nich jest zapewnienie dochodowości i konkurencyjności produkcji rolnej w kraju i Europie w zgodzie z pilną potrzebą podejmowania działań przyjaznych dla środowiska i klimatu oraz zagwarantowania zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Rosnący wpływ na sposób funkcjonowania sektora rolnego mają także coraz większe oczekiwania konsumentów wobec produkcji żywności wysokiej jakości zgodnie z zasadami ochrony zdrowia publicznego, przyrody, gleby, wody i klimatu oraz zachowania dobrostanu zwierząt.

Podczas konferencji prezentowane będą tematy związane ze Wspólną Polityką Rolną, rolnictwem ekologicznym i agroekologią, w tym praktykami rolniczymi mającymi wpływ na utrzymanie gleby w dobrej kulturze rolnej i zapobieganiu ucieczki substancji biogennych do wód powierzchniowych i Bałtyku. Poruszone zostaną również tematy związane z dobrostanem zwierząt czy ograniczeniem pestycydów w produkcji rolnej.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie i online). Spotkania będą prowadzone w języku polskim i angielskim (tłumaczenie symultaniczne). Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają obiad i poczęstunek. Posiłki w trakcie konferencji są wegetariańskie i wegańskie.

MIEJSCE:

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa, I piętro 1.01 Aula.

ZGŁOSZENIA:

Formularz rejestracyjny: https://forms.gle/epB3FFSFMmwRFZb5A

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja 2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

PROGRAM KONFERENCJIj: Program konferencji GRASS2022


2 komentarze

Agnieszka Makowska · 25 kwietnia 2022 o 11:07

Bardzo dziękujemy za udostępnienie informacji o wydarzeniu. Pozdrawiamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *