Propozycje Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2030. Grass 2022 – materiały z konferencji

Opublikowane przez Koalicja Żywa Ziemia w dniu

Polskie i europejskie rolnictwo stoi przed wieloma trudnymi wyzwaniami ekonomicznymi, społecznymi i środowiskowymi, których rozwiązanie ma decydujące znaczenie dla przyszłości bezpieczeństwa żywnościowego. W dużej mierze od kształtu, jaki będzie miała Wspólna Polityka Rolna zależy, czy sobie z nimi poradzi.

Dlatego początek międzynarodowej konferencji „Zrównoważone rolnictwo dla zrównoważonego morza – przyszłość rolnictwa w Polsce i Europie” GRASS 2022, która odbyła się w dniach 11 i 12 maja 2022 r. poświeciliśmy temu tematowi. Teraz publikujemy materiały z tej części konferencji i zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Estelle Miedler (Institute of European Environmental Policy/Instytut Europejskiej Polityki Środowiskowej) w swoim wystąpieniu mówiła o realizacji celów Nowej Wspólnej Polityki Rolnej przez kraje członkowskie. Prezentacja z tego wystąpienia do pobrania tutaj: E.Midler CAP

Justyna Zwolińska (Koalicja Żywa Ziemia) zaprezentowała stanowisko organizacji pozarządowych dot. Krajowego Planu Strategicznego oraz przedstawiła założenia „Paktu społecznego dla polskiego rolnictwa”.

Następnie odbyła się ciekawa dyskusja, podczas której nie zabrakło pytań z sali.

Zapis panelu można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Konferencja została zorganizowana prze nas wraz z Polskim Klubem Ekologicznym i Coalition Clean Baltic. Przedmiotem dwudniowej konferencji była prezentacja i wymiana wiedzy (debaty, wykłady) na temat rozwiązań dotyczących przyszłości rolnictwa w Polsce i w Europie. Sukcesywnie będziemy udostępniać materiały z poszczególnych części konferencji. Nagranie całej konferencji dostępne jest już na naszym kanale na YouTube.

#wpr #rolnictwo #KPS #GRASS2022


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *