Czy musimy być truci glifosatem? – webinarium

Opublikowane przez Koalicja Żywa Ziemia w dniu

14.10.2020 – odbył się Webinar Czy musimy być truci glifosatem? – jeśli nie dałiście rady być na żywo, to nic straconego! Znajdziecie tu link do nagrania wideo :

A tu pliki w wersji audio, jeżeli wolicie słuchać zamiast oglądać :
webinarium 1

Uczestnicy: Marcin Galicki (FoodRentgen), Ewa Sufin-Jacquemart (Fundacja Strefa Zieleni), Rafał Górski (INSPRO) – organizacje członkowskie Koalicji Żywa Ziemia.
Europejski Zielony Ład stawia sobie za cel m.in. zmniejszenie użycia chemicznych pestycydów w UE o połowę do 2030 roku.
Nie bez powodu. Ich stosowanie stale rośnie, a jak pokazują badania programu FoodRentgen, kupując w sklepie kaszę, płatki owsiane, a nawet piwo, możemy narazić nasz organizm na szkodliwe, często nawet słabo znane działanie chemicznych substancji używanych przez rolników do zwalczania szkodników lub chwastów.
Najszerzej stosowaną substancją jest glifosat, stanowiący bazę herbicydu, o bardzo licznych zastosowaniach, ale i wielu szkodliwych działaniach.
Wspólna Polityka Rolna UE mogłaby, gdyby tylko nasi politycy tego chcieli, służyć osiągnięciu ambitnego celu Unii i radykalnie zmniejszyć ryzyko skażenia naszej żywności glifosatem i innymi szkodliwymi dla zdrowia i środowiska chemicznymi substancjami.
Marcin Galicki z programu FoodRentgen i Ewa Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieleni, Rafał Górski z Instytutu Spraw Obywatelskich, trzech organizacji członkowskich Koalicji Żywa Ziemia, zapraszają na webinar na ten temat – w związku z opublikowaniem nowego raportu programu FoodRentgen o piwach i kampanią Koalicji Żywa Ziemia „Nie stać nas na pestycydy!”.
Wszystko w związku z trwającymi pracami nad nową Wspólną Polityką Rolną UE i w ramach europejskiej kampanii organizacji i ruchów obywatelskich „Good Food Good Farming”, próbującej przyspieszyć zmianę modelu rolnictwa w Europie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *